pomagamy w uzyskaniu dotacji

dofinansowanie

pomagamy uzyskać dotacje

Program Czyste powietrze

Zastanawiasz się nad inwestycją w energię odnawialną? Jest to bardzo dobra decyzja. Zacznij od wymiany pieca i montażu paneli fotowoltaicznych.

o programie

Czym jest program Czyste Powietrze Plus?

W ramach Programu Czyste Powietrze Państwo wspiera postawy proekologiczne oraz ogranicza emisję szkodliwych substancji do atmosfery, powstających w wyniku ogrzewania domów za pomocą przestarzałych technologii. Program daje szansę na skorzystanie z różnych kwot dofinansowania na wymianę źródeł ciepła, inwestycje w nowoczesne paliwa grzewcze czy przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych w budynku mieszkalnym.

kto może skorzytsać?

kto może składać wniosek i skorzytsać z programu?

Wniosek o dofinansowanie mogą składać właściciele i współwłaściciele budynków mieszkalnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych z odrębną księgą wieczystą, którzy spełniają wymogi programu Czyste Powietrze. Podstawowym warunkiem skorzystania z dofinansowania na zakup i montaż instalacji wykorzystujących zielone źródła energii jest wysokość rocznego dochodu wnioskodawcy – który nie może przekroczyć 135 tys. zł. aby uzyskać podstawowy poziom dofinansowania.

o uldze termomodernizacyjnej
o uldze

termomodernizacyjnej

Czym jest ulga termomodernizacyjna
i kto może skorzystać?

Ulga termomodernizacyjna to rodzaj zachęty podatkowej dla właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych w celu propagowania idei termomodernizacji. Z ulgi skorzystać mogą:

Formularz kontaktowy

skontaktuj się w sprawie dotacji

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

  • Właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych.
  • Osoby składające deklaracje podatkowe PIT-36 lub PIT-37.
  • Osoby opodatkowane podatkiem liniowym.
  • Osoby rozliczające się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Prace związane z poprawą efektywności energetycznej budynku, takie jak izolacja termiczna, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż nowoczesnych systemów grzewczych, czy termomodernizacja fasady.

  • Potwierdzenie własności budynku.
  • Dokumentacja dotycząca wykonanych prac termomodernizacyjnych.
  • Kopie deklaracji podatkowych (PIT-36 lub PIT-37) lub inne dokumenty potwierdzające status podatkowy wnioskodawcy.
  • Obniżenie podatku dochodowego za rok podatkowy, w zależności od poniesionych kosztów na termomodernizację.
  • Możliwość odliczenia od dochodu części wydatków związanych z termomodernizacją, co przekłada się na realne oszczędności finansowe dla właścicieli budynków mieszkalnych.